Komplexní řešení
 pro řízení osvětlení

Automatizované inteligentní osvětlení přináší řadu výhod. Určitě oceníte jeho optimalizovaný výkon, univerzální využití i cenovou dostupnost. Světelné soustavy instalujeme jak do menších budov, tak i do rozlehlých průmyslových provozů.

10 výhod automatizovaného osvětlení budov

Osvětlení vašich prostor zajistíme od celistvého návrhu, přes dodávku světelných prvků i řídicího systému, až po jeho konfiguraci a uvedení do provozu. Všechny funkcionality systému jsou navzájem propojené a zcela kompatibilní se standardem DALI (digitální adresné rozhraní pro osvětlení).
Jak přesně zdokonalujeme osvětlení vašich budov nebo provozu?
1

Regulujeme spotřebu energie pomocí denního světla

Při navrhování systémů se snažíme maximálně zapojit denní světlo. Každé svítidlo individuálně regulujeme tak, aby hladina osvětlení vždy odpovídala aktuálním normám. Světlíky nebo boční okna představují skvělý zdroj denního světla a vy díky nim můžete snížit náklady na energie až o 70 %.
2

Korigujeme míru svícení po celý životní cyklus světelné soustavy

Každé nové osvětlení se při instalaci musí „přesvítit“, aby odpovídalo normám i na konci životního cyklu svítidel. Svítíte tedy až o 25 % víc, než je nutné. Proto do systému nasazujeme tzv. udržovací činitel,  a jednoduše tak míru svícení u nových svítidel korigujeme. Vy plníte zákonné normy a v průběhu času šetříte až 20 % energie oproti běžnému osvětlení.
3

Korigujeme míru svícení po celý životní cyklus světelné soustavy

Nakonfigurujeme osvícení tak, abyste vždy svítili zrovna tam, kde potřebujete. Ovládací zóny se mohou prolínat, svítidla můžeme seskupovat podle doby nebo způsobu svícení, vše je plně variabilní. Změnili jste uspořádání pracovišť a je nutné svítit jinak? Zvládneme to pouhým překonfigurováním, bez nutnosti sahat do kabeláže.
4

Tlumíme světlo podle přítomnosti osob

Při nastavování systému zohledňujeme místa, kde není potřeba svítit pořád a naplno, protože se tam nepohybuje tolik lidí. Pomocí čidel pohybu regulujeme úroveň osvětlení pro dobu kratší i delší nepřítomnosti osob. Máte v provozu sklad, koridor pro přesun pracovníků, regálové uličky nebo méně frekventovaný východ z výrobní haly? Pak díky tlumeným světlům v prostorách, kde zrovna nikdo není, uspoříte až 60 % energie.
5

Naplánujeme svícení ve výjimečných situacích

Myslíme také na výkyvy ve vašem běžném provozním čase. V době přestávek či v čase dovolených můžeme osvětlení nakonfigurovat na minimální úroveň nebo zcela vypnout. A to všechno i na dálku, ve webovém rozhraní. Stačí, když nám dáte vědět, a my vám svícení obratem upravíme podle nového časového plánu.
Bonus tip: V rozhraní web serveru si podobně jako v outlookovém kalendáři můžete sami plánovat jednotlivé události. Například Pauza 10 %, Práce, Speciální režim aj. My vám to na začátku pečlivě nastavíme a správu už pak necháme na vás.
6

Monitorujeme spotřebu energií

Do projektu vám můžeme přidat také přehlednou a intuitivní aplikaci pro monitoring spotřeby energie, a to i dodatečně. Přehledné grafy, které zachycují spotřebu energie ve vámi zvoleném časovém úseku, si můžete pohodlně vyexportovat jako datový formát.
7

Ztlumíme osvícení v případě přehřátí svítidla

Každé svítidlo se někdy může přehřát. Proto systém hlídá případy, kdy teplota světelné soustavy překročí kritickou hranici, a v takový okamžik osvětlení ztlumí, nebo zcela vypne. K přehřátí může dojít v případě velmi slunného dne či v horkém provozu. Nastavením teplotního managementu předcházíme poškození svítidla. Přehřátí může mít fatální dopad zejména na LED světla.
8

Řídicí systém snadno integrujeme do nadřazeného systému

Automatický světelný systém si skvěle rozumí se systémy, které už používáte. A to jak se systémy MaR, tak s těmi bezpečnostními nebo energetickými. Zajistíme také plnou kompatibilitu se všemi používanými systémy pro měření a regulaci (typicky protokol BACnet).
9

Nastavíme chromatičnost podle cirkadiánního rytmu vašich pracovníků

Tam, kde se lidé vyskytují celý den, je pro jejich celkovou pohodu, zdraví  a dobrý výkon důležité správně barevné a teplé světlo. Proto se soustředíme i na nastavení barvy a intenzity světla během dne. Pokud totiž dobře pracujeme s nastavením chromatičnosti světla, zvedne se produktivita vašich pracovníků až o 8 %.
Bonus tip: Teplá chromatičnost 5000K (tzv. studená bílá) evokuje polední slunce. Při jejím použití stoupá produktivita. Správně nastavená chromatičnost ovlivňuje především zdraví, proto se s ní hojně pracuje ve školkách, školách nebo veřejných budovách.
10

Připravíme vám přehlednou vizualizaci na míru

Záleží nám na tom, abyste ve vizualizaci, kterou vám vytvoříme na míru,  měli zahrnutá všechna svítidla. Jen tak totiž budete mít stálý přehled o výkonu svícení, o provozních hodinách i o případných poruchách. Vizualizaci proto doplňujeme monitoringem stavu a monitoringem poruchy svítidel a světelných zdrojů.

Efektivnější svícení a úsporu energií máte nadosah.

Ozvěte se nám a my pro vás najdeme to nejvhodnější osvětlení pro váš provoz nebo budovu.